Máme ďalšieho úspešného motokrosára

Katarína Rudincová Novinky

Je ním žiak II. B triedy študijného odboru mechanik mechatronik Sebastián Chodelka, ktorý cez víkend 08. 06. – 09. 06. 2024 skončil v rámci Slovenska na krásnom
7. mieste.

Počas víkendu 08-09.06.2024 sa uskutočnilo už štvrté podujatie zo seriálu Medzinárodných majstrovstiev SR, Slovenského pohára a Pohára SMF v endure a country crosse. Tentokrát  sa premiestnilo za hranice, do susedného Maďarska -Nagytarcsa, neďaleko Budapešti, kde sa uskutočnili spoločné majstrovstvá aj v rokoch 2021 a 2023. Prvýkrát v tejto sezóne sa jazdilo klasické enduro, s dĺžkou okruhu cca 50 km, vrátane dvoch meraných testov – enduro a cross test.

Samo nás oboznámil s priebehom, citujem jeho slová:

„Piatok večer som odovzdal motorku do areálu, ktorú som dostal až ráno 5min pred štartom. V sobotu ráno sme dostali 6 časov, teda 6 časových kontrol. Jedno kolo malo 50  km a 2 časové kontroly a trvalo hodinu a pol. Takže závod v sobotu trval do kopy 6h a 30min. Medzi časovými kontrolami boli aj dva testy, ktoré trvali do 7 min. Tie testy sme museli odjazdiť, čo najrýchlejšie a presunúť sa z testu na časovú kontrolu do času, ktorý bol stanovený, aby sme nedostali penalizáciu. Po každom kole sme mali par minút dôjsť do depa natankovať a napustiť si vodu do hydrovakov. Po prejdení celého dňa sme mali asi 20 min na opravenie motorky a zase odovzdať do areálu.“

Ďalej spomenul, že prejazdy boli dlhé, aj pomedzi stromy, cez blato či bažiny, kde niektorí jazdci mali problémy so zapadnutím svojich motocyklov. Neďaleko štartu bol prvý enduro test, ktorý bol rýchly, mal veľa zákrut, prekážok ako z pneumatík, klád a kameňov. Cross test bol namotaný na rovnej lúke.

Po takýchto dvoch náročných a úplne odlišných enduro súťažných dní sa náš Sebastián  umiestnil na krásnom 7. mieste.

Držíme mu palce v ďalších a želáme mu veľa úspechov.